116
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 13: | Line 13: | ||
|'''Paediatric Specimen''' | |'''Paediatric Specimen''' | ||
|0.5 ml Brown/yellow top, or 4ml Plain (RED no gel) and 0.5 EDTA | |0.5 ml Brown/yellow top, or 4ml Plain (RED no gel) and 0.5 EDTA | ||
|- | |||
|'''Minimum Volume''' | |||
|250uL for CBC | |||
|- | |- | ||
|'''Add-on conditions''' | |'''Add-on conditions''' | ||
edits